Stomatologia

Leczenie zachowawcze

Wypełnianie ubytków próchnicowych i leczenie kanałowe materiałami najwyższej jakości, często przy użyciu mikroskopu, koferdamu, ozonu, endometru.

Implanty

Do leczenia implantologicznego wykorzystujemy system renomowanej niemieckiej firmy Bredent (zobacz: bredent group), która ma bardzo bogate doświadczenie oraz długą 50-letnią tradycje w wykonywaniu implantów.

  stoma IMPLANTY bredentstoma MOST

Dobór stopów wykorzystywanych w produktach Bredent zapobiega odrzutom wszczepów po implantacji. Ma to szczególne znaczenie u osób w starszym wieku oraz u pacjentów z uczuleniem na niektóre metale.

Protezy nylonowe

Cienkie, elastyczne, bezmetalowe protezy, które możemy zaproponować pacjentom zamiast protez tradycyjnych akrylanowych.

stoma PROTEZA nylonowa ELESTACZNA

Dodatkową ich zaletą jest to, że nie posiadają klamer metalowych (metalowych „haczyków”) – co zdecydowanie poprawia estetykę uśmiechu. Protezy nylonowe są wskazane dla osób uczulonych na akryl.

Leczenie mikroskopem

Kontrola leczenia endodontycznego przy pomocy nowoczesnej radiowiziografii.

Nóż koagulacyjny

Bez użycia tradycyjnego skalpela umożliwia wykonanie zabiegów w obrębie błony śluzowej – plastyka wędzideł i brodawek dziąsłowych, kapturów dziąsłowych, odsłanianie zębów zatrzymanych, leczenie przerostów dziąseł.

Zabiegi wykonywane są z niezwykłą precyzją, rany nie wymagają szycia, goją się bezboleśnie i w krótkim czasie. Czas zabiegów jest kilkakrotnie krótszy od metody tradycyjnej co ma szczególne znaczenie w zabiegach wykonywanych u dzieci. Podczas zabiegu nie występuje krwawienie.

Stomatologia estetyczna

Rekonstrukcja kształtu zębów przy pomocy wysokiej jakości kompozytu może zastąpić leczenie protetyczne (licówki i korony porcelanowe). Koszt zabiegów jest znacznie mniejszy niż przy zabiegach tradycyjnych. Zaletą tej metody jest brak potrzeby szlifowania zęba, dzięki temu oszczędzamy zdrowe tkanki zęba.

stoma estetyczna