Nowości stomatologiczne

Nowy bezprzewodowy system wypełniania kanałów korzeniowych EQ-V (wersje EQ-VR oraz EQ-VD) firmy meta Biomed to urządzenie, dzięki któremu praca w gabinecie staje się szybsza i prostsza, a zabieg wypełniania kanałów staje się bezpieczniejszy dla pacjenta.
eq-vr2eq-vr3
Nowy system do wypełniania kanału gorącą gutaperką EQ-V (wersje EQ-VR oraz EQ-VD) wyposażony jest w najnowszą technologię w postaci staranie zaprojektowanego, wygodnego i ergonomicznego zestawu gorącego pluggera i pistoletu do podawania gutaperki.

 

Aparaty elastyczne są znakomitym rozwiązaniem we wczesnym leczeniu ortodontycznym dzieci.

Leczą nie tylko wyrównywanie zębów w łukach, lecz maja wpływ na takie objawy kliniczne:

– otwarte usta

– nisko położony język

– zgarbioną, wąską lub zaokrągloną klatkę piersiową, stałe zmęczenie spowodowane infekcjami kataralnymi

– zwężenie nozdrzy

– asymetrię twarzy

– częste płytkie, oddechy

– nerwowe, drażliwe dziecko.

Zachęcamy do wczesnego leczenia, które również wspomaga leczenie logopedyczne
i umożliwia prawidłowy rozwój narządu żucia.

 

ORTODONCJA

Profesjonalna ortodoncja. Wybór właściwych systemów ortodontycznych i doświadczenie lekarza spowodują, że leczenie nie będzie długie i męczące dla pacjenta. Indywidualnie dobieramy estetyczne aparaty stałe wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie przebarwiają się i nie żółkną w trakcie leczenia.

Trafiłam z dzieckiem do gabinetu dr Kaniorskiej (poleciła mi koleżanka), ponieważ wcześniejszy lekarz leczył córkę i nie widziałam efektów. Poza tym konieczne było usunięcie zębów stałych. Pani doktor zaproponowała leczenie nowoczesną metodą dra Greenfielda. Na początku nie byłam przekonana, ponieważ dziecko musiało nosić aparat całą dobę. Jednak aparat nie był widoczny dla otoczenia, a córka szybko przyzwyczaiła się i po 2 miesiącach były pierwsze efekty. W tej chwili zakończyła leczenie bez ekstrakcji z pięknym uśmiechem. Napisałam tą opinię dla rodziców, aby szukali dobrych rozwiązań dla swoich dzieci, a także z podziękowaniem dla dr Kaniorskiej za podjęcie się leczenia.

Kasia

Każdego nowego pacjenta traktujemy indywidualnie, a więc stosujemy za każdym razem spersonalizowane i najnowocześniejsze (bez ekstrakcyjne) techniki ortodontyczne.

Pierwsza wizyta:

  • przygotowanie analizy zgryzu
  • wyciski
  • rtg pantomografia i cefalometria
  • fotografie
  • wywiad

Druga wizyta:

  • omówienie
  • plan leczenia
  • rozpoznanie
STOMATOLOGIA

Przed pierwszą wizytą należy wykonać RTG pantomografię, która jest niezbędna dla lekarza stomatologa do rzetelnej oceny stanu uzębienia (szczelność wypełnień, obecność próchnicy, stanów zapalnych, zaników kostnych, zębów mądrości itd.)
Pantomografię cyfrową można wykonać w poradni przy ul. Doroszewskiego 10.